Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
Za Boha život, za národ slobodu!

Za slušné Slovensko

Spoločne za slušné Slovensko

943

pozvánka na pochod Za slušné Slovensko

Dobrý deň
vospolok,

pozývame Vás k účasti a organizácii pripomenutia si 18. apríla 1947, ktoré sa bude konať v Bratislave od 17-tej do 20-tej hodiny (LEČ), formou verejného zhromaždenia (Hodžovo námestie – Chorvátska ulica – križovatka Krížna-Šancová) a pouličného sprievodu s hlavným heslom/motívom:

(Spoločne) Za slušné Slovensko

Toto heslo je jediné ústredné heslo spomienky a v priebehu príprav môže byť modifikované (ale nie zmysel a úmysel – viera, morálka, spravodlivosť,…).

Všetky organizácie (osobnosti), ktoré sa chcú spoločnej spomienky a sprievodu zúčastniť a chcú využiť možnosť príhovoru na troch miestach/zastávkach žiadame aby si pripravili príhovory v tomto duchu a uviedli tému prejavu a žiadané miesto prejavu (palác, väznica, mýto).
V sprievode požadujeme len štátne zástavy/symboly označené s čiernou stužkou a vlastné označenie organizácie a prípadne hlavné heslo/motív (tak ako sa konečné modifikácie v jednotlivostiach potvrdia).

Pre úplnú jednoduchosť a skutočne iba náčrt vysvetlenia motívu:
Pokiaľ sme (Slováci) schopní a ochotní vyjsť do ulíc kvôli vražde novinára, v službách mediálnej agentúry, a požadujeme vyšetrenie takéhoto zločinu, musíme byť schopní a ochotní vyjsť do ulíc aj kvôli vražde vlastného prezidenta.
A my taktiež nemôžeme byť ľahostajní voči skutočnosti, že vyšetrenie vraždy novinára je požadované od tých (reprezentantov systému), ktorí zavraždili prezidenta Slovenskej republiky…..

Dúfame, že príhovory a diskusie pomôžu rozohnať mraky bludov a pomýlených klišé vštepovaných do hláv celých generácií tak, že v budúcnosti bude stále menej a menej možností zahmlievania a mätenia myslí boľševicko plutokratickou hydrou.

Ako z uvedeného vyplýva opäť plánujeme tri zastavenia. Celková trasa pochodu je 40 min. voľnou chôdzou.
Individuálne organizovaná návšteva Martinského cintorína (otvorený do 20:00 LEČ) je možná aj ku koncu zhromaždenia (autobusom MHD, odchádzajúcim z Trnavského mýta o 19:04, 19:09, 19:22, 19:29
a 19:42 trvá cesta 7 min).

S pozdravom,

Za Boha a národ!
Verní sebe, svorne napred!

 

Andrej Trnovec
predseda SR SĽS